Dětské pokoje

Jak děti naučit uklízet si dětský pokoj?

Myslíte si, že vaše děti úložný prostor v pokojíčku neocení, tudíž skříně a komody pořizujete jen kvůli vašemu přání udržet v pokojíčku alespoň nějaký řád? To jste na omylu. Všechny děti dobře ví, že když je pokojíček uklizený, jde hra mnohem lépe. Problémem je, že nepořádek vznikne, aniž by se nadály a jeho úklid jim trvá dlouhou dobu. Jak by měl vypadat úložný prostor v dětském pokoji, aby děti rády uklízely?  

Dětská truhla na hračky Žirafy

Alespoň jednou dětem s úklidem pomozte!  

Nepořádek v dětském pokojíčku je častým důvodem migrény mnoha rodičů. Většina maminek dlouho nevydrží se na nepořádek jen dívat a při volné chvilce vlítne do pokojíčku a sama jej uklidí. Samozřejmě po tom dostane dítko vyhubováno. Ale není to nejlepší řešení ani pro jednoho z nich. Maminka zbytečně uklízela dětský pokoj, když se mohla ve volné chvilce věnovat sama sebe a dítě pak s největší pravděpodobností bude mít problém najít své věci, protože mu je maminka dá na jiné místo. Řešením je uklízet dětský pokoj společně. Vezměte úklid hrou, klidně si dejte šátek na čelo a pásku přes oko a hrajte si třeba na piráty, kteří musí za trest uklidit celou palubu! Důležité je, abyste během tohoto úklidu dítěti pomohla v rozhodování, kam která hračka patří. K tomu vám pomohou boxy na hračky, kterých v dětském pokoji můžete mít více. Do jednotlivých boxů můžete s dítětem uklidit také jeho oblečení, knihy či jiné drobnosti. Samo dítě pak potřebné věci snadno najde, a přitom zbytečně nerozhází pokoj.  

Uklizený pokojíček je perfektní kulisou pro každou hru

Znáte tu nejlepší kulisu pro každou hru? Je jí uklizený pokojíček a děti to moc dobře vědí. Vždyť i rallye závody jsou mnohem rychlejší a méně bolestivější v uklizeném pokojíčku. Nikdo přece nemá rád, když si klekne na kostku od lega, nebo plastikovou figurku. K uklizenému pokojíčku přispějí správně vybrané dětské skříně a komody, které nabídnou další úložný prostor. Pozor, u nich dbejte na dostatečné stabilitě. Není na škodu těžké kusy nábytku připevnit ke stěně, čímž zvýšíte bezpečnost vašich dětí v dětském pokojíčku. Chystáte se uklidit nepořádek v dětském pokojíčku za vaše dítě? Místo toho dejte vařit vodu na kávu a počkejte, až se vaše dítě vrátí domů. Vždyť úklid snáze zvládnete společně!

 

Dekorace na zeď